Projekto partnerio – LEU Socialinės komunikacijos instituto docentės Angelės Kaušylienės teigimu, šis projektas įtraukia 14 socialinių partnerių, tarp jų – vaikų globos namai, profesinės mokyklos bei privačias įmonės, todėl tikimasi, kad sėkmingas bendravimas leis pasiekti užsibrėžtus tikslus.
Projektas yra skirtas palengvinti vaikų globos namų esamiems ir buvusiems auklėtiniams ir socialinės rizikos vaikų integraciją į darbo rinką ir į visuomenę sprendžiant jų problemas susijusias su priklausymu nuo šalpos mechanizmų, ekonominiu pasyvumu, žema kvalifikacija, dažnu iškritimu iš mokymosi proceso, dažnos darboviečių kaitos ir kitais sunkumais integruojantis į darbo rinką bei socialine atskirtimi.
Projektas sieks išlaikyti vaikus mokymosi procese, geriau apsirinkti jiems tinkamą profesiją ir ilgalaikiai ir sėkmingai įsidarbinti kompleksiškų veiklų dėka: motyvavimo mokytis ir dirbti, socialinių ir darbinių įgūdžių ugdymo, individualizuotų asmens poreikių nustatymo ir profesinio orientavimo, savarankiškos ekonominės veiklos galimybių didinimo, įtraukimo į socialinius tinklus, veiksmingo tarpininkavimo siekiant išlikti mokymosi procese įsidarbinant.
Neformalus profesijos mokymas konkrečioje darbo vietoje (integruojančioje įmonėje) suteiks konkurencinius pranašumus darbo rinkoje.
Projektas, tikslingai orientuotoms į mokymąsi ir įdarbinimą veikloms, iš esmės pagerins vaikų namų auklėtinių ir socialinės rizikos vaikų ugdymo karjerai procesą. Sukurti darbo metodai, veiklų kompleksas ir ateityje bus taikomi kaip veiksminga priemonė didinant minėtų vaikų gebėjimus integruotis, gerinama specialistų darbo praktika. Toliau bus naudojamasi sukurtu bendradarbiavimo tinklu tarp vietos bendruomenės, švietimo įstaigų ir verslo įmonių bei įdiegtu verslumo gebėjimų ugdymo simuliaciniu instrumentu.
Projekto pridėtinė vertė – naudojamas veiksmingas metodas padėti socialinėje atskirtyje esantiems asmenims integruotis į darbo rinką: tai tiesioginis mokymas įmonėje ir konkrečioje darbo vietoje. Naudojant mentorystės metodą bus apmokoma viešo maitinimo, aptarnavimo ir siuvimo profesijų.Po projekto planuojama išlaikyti mokymosi procese ar/ir įdarbinti ne mažiau kaip 30 proc. projekto dalyvių.
Projektas „Ugdymas karjerai“ vykdomas pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ priemonę „Socialinės rizikos ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracija į darbo rinką“.
www.lduk.lt informacija