Seime – konferencija apie politinę kultūrą ir Kultūros kongresų pamokas

  • paskelbė

Artėjančio pirmojo nepriklausomos Lietuvos kultūros kongreso 35-mečiui ir Lietuvos kultūros kongreso 100-mečiui, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos (ŠA) Profesinio tobulinimo institutas (PTI) kartu su LR Seimo Kultūros komitetu, Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija ir kitais socialiniais partneriais Seimo Konstitucijos salėje šiais metais birželio 12 d., trečiadienį, organizuos mokslinę – praktinę konferenciją  „Politinė kultūra ir Kultūros kongresų pamokos”.

Renginys taip pat skirtas vieno iš Lietuvos kultūros kongreso iniciatorių – Romualdo Ozolo 85-osioms gimimo metinėms paminėti.

1925 m. birželio 28 d. Kauno rotušėje įvyko pirmasis Lietuvos kultūros kongresas, o 1990 m. gegužės 19 d. Vilniuje, tęsiant tarpukariu vykusių kultūros kongresų tradiciją, suorganizuotas pirmasis nepriklausomos Lietuvos kultūros kongresas.

„Lietuvos kultūros kongresas suvaidino didžiulį vaidmenį ne tik kultūriniame, bet ir visuomeniniame bei politiniame gyvenime. Kultūra yra neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis, todėl šio tęstinio renginio tikslas – įtraukti visuomenę į diskusijas apie kultūros svarbą ir aktualijas“. – sako Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos Profesinio tobulinimo instituto vadovė prof. dr. Giedrė Kvieskienė.

Pirmoji renginio sesija skirta kultūros raiškai ir politikai. Jos metu bus pristatyta analizė, kaip buvo įgyvendinti 1990 m. Kultūros kongreso pagrindiniai uždaviniai, aptartos kultūros kongresų pamokos „Fluxus“ kontekste, etnokultūrinio ugdymo aktualijos ir kliūtys, Lietuvos kultūros fondo Kauno skyriaus įsikūrimas ir jo reikšmė Atgimimui, Romualdo Ozolo pranašystės Europai, analizuojami kultūros probleminiai laukai, keliami klausimai, ar politika gali egzistuoti be kultūros bei kada Lietuva turės savo kultūros kanoną.

Antroji sesija skirta kultūrinio gyvenimo iššūkiams. Bus aptarti šie klausimai: kultūros vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje, Lietuvos valstybės ir lietuvybės santykis, Lietuvos etnokosmologijos muziejaus idėja, nacionalinės kultūros padėtis postnacionalizmo epochoje, švietimo ir kultūros sąveika, lietuviškos savasties paieškos istorinės atminties ir kultūros kontekste, kultūros, intelektinio kapitalo ir inovacinės politikos sanglauda kuriant gerovės valstybės realijas, Lietuvos teisinės sistemos problemos, kultūros ir valstybės gerovės sąsajos.

Programa

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Konferencijoje bus galima dalyvauti nuotoliniu būdu (naudojant MS Teams programą).

Registracija į konferenciją:  https://bit.ly/3WZRV2C (Konstitucijos salėje), https://bit.ly/3VhFspx (nuotoliniu būdu) arba el. p. kultkt@lrs.lt (registruojantis prašome nurodyti dalyvavimo būdą).

Parengta pagal lrs.lt informaciją