Viena didžiausių Lietuvoje nevyriausybines organizacijas, dirbančias vaiko gerovės srityje, vienijanti asociacija NVO vaikams konfederacija Vilniaus universitete Filosofijos fakultete rengia kursą skirtą pedagogams ir socialiniams darbuotojams. Jo metu bus mokoma psichologinio vaikų piešinių suvokimo: pasitelkiant piešinius, suvokti paslaptingą ryšį, kuris sieja vaikų gebėjimą kurti (piešti) ir pasąmonės emocijas, suprasti vaikų raidos požymius jų piešiniuose, įvertinti kūrybinius ir kognityvinius gebėjimus, atpažinti normalią ir sutrikusią emocijų raišką piešiniuose.
Kurso tikslai
• Suvokti piešinio ir piešimo eigos reikšmę
• Išmokti atpažinti tarpasmeninius ryšius piešiniuose
• Išmokti integruoti į piešinių analizę ir kitus rodiklius: grafinius vaiko gebėjimus ir žodinį
piešinių turinį
• Padėti dalyviams suprasti vaikų problemas išduodančius ženklus ir siekti užkirsti kelią kai
kurioms patologijoms, atpažįstamoms interpretuojant piešinius.
Kurse bus aptariami įvairūs klinikiniai atvejai ir piešinių su reikšminiais ženklais pavyzdžiai. Video seminaras bus skirtas pritaikyti išmoktas sąvokas praktikoje. Dalyviai gaus didaktinės medžiagos, padėsiančios pritaikyti įgytas žinias kasdienėje praktikoje. Esant poreikiui, bus galima pasigilinti į specifines srities temas.
Kurso lektorė: Psichologė-psichoterapeutė Nunzia Tarantini, kuri pastaruosius 30 metų dirba privačioje praktikoje (yra Italijoje sertifikuota psichologė psichoterapeutė) bei yra daugybės mokslinių ir praktinių seminarų psichologams, psichoterapeutams, pedagogams, kitiems specialistams, taip pat tėvams bei susidomėjusiems psichologija lektorė. Turi daugiau nei dešimties metų mokymo patirties. N. Tarantini susidomėjo vaikų piešiniais dar pirmaisiais universiteto studijų metais, lankydama Anna Oliverio Ferraris paskaitas ir skaitydama mokslinę literatūrą. Gautas žinias ji pritaikė klinikinėje praktikoje. Taip pat atliko įvairius tyrimus ir eksperimentus bendradarbiaujant su kūdikių namais ir pradinėmis mokyklomis siekdama išmokti „skaityti“ vaikų piešinius ir visa tai pritaikyti praktikoje.
Kursą sudaro 28 akad. val. (neįskaitant namų darbų užduočių), išdėstytos taip:
2013 m. spalio 7 d. – spalio 9 d. , 12 valandų;
2014 m. sausis, 4 valandos (video seminaras);
2014 m. rugsėjis, 12 valandų, 3 dienos.
Siekiant užtikrinti sklandžią paskaitų eigą ir bendravimą su lektore, grupės dydis ribojamas iki
40 dalyvių. Kurso kaina 500 Lt.
Kurus organizuoja Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Psichologinių inovacijų ir eksperimentinių tyrimų mokymo centras.
www.lduk.lt informacija