Šių metų lapkričio 8 dieną (penktadienį) Vilniaus universiteto Socialinio darbo katedra organizuoja mokslinę konferenciją apie galios santykius lietuviškajame socialiniame darbe
Socialinis darbas ir galia – neatsiejami vienas nuo kito. Judviejų santykiai niekada nebuvo vienareikšmiai – jie dinamiški, dviprasmiški, ne visada akivaizdūs, nebūtinai pripažįstami, ne visada įsisąmoninti, bet nuolat egzistuoja. Apie galią socialiniame darbe galima mąstyti įvairiomis kryptimis: pradedant profesionalų ir klientų tarpusavio santykiais ir baigiant socialinio darbo profesijos galia (ar negalia?) visuomenėje. Tad į konferencijos temų spektrą telpa daug: įgalinimo praktikos, socialinių darbuotojų santykiai su valdžia ir su kitomis profesijomis, socialinio darbo profesinis identitetas, savivoka, savivertė, profesijos įsigalinimas, profesijos statusas, profesinis veikimas, profesinė laikysena ir t.t., – teigia viena renginio organizatorių Vilma Kuodytė.
Tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Socialinis darbas ir galia“ kviečiami dalyvauti socialinio darbo praktikai, socialinės politikos formuotojai (-us), aukštųjų mokyklų dėstytojai bei studentai, tyrėjai ir mokslininkai.
Planuojama plenarinė sesija bei darbas sekcijose. Plenarinėje sesijoje numatyti ekspertų iš užsienio (Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Italijos) pranešimai, sekcijose kviečiame savo pranešimus skaityti Lietuvos mokslininkes(-us), studentes(-us) bei socialinio darbo, socialinės politikos praktikes(-us).
Konferenciją remia Lietuvos mokslo taryba (programa „Socialiniai iššūkiai nacionaliniam saugumui“).
www.lduk.lt informacija