Lietuvos demokratiškumo ugdymo filialas – dienos centras ,,Navininkai“ šių metų vasarą kvietė vaikus kūrybingai leisti laiką dienos stovykloje, kurios uždaryme surengta vaikų rankdarbių paroda.
Papasakokite apie jūsų centro organizuojamą stovyklą, ką jos metu vaikai darė, kas padėjo įgyvendinti šią idėją?
A. Gudonytė-Špiliauskienė, dienos centras ,,Navininkai“ direktorė: Vaikų dienos centro vasaros stovykla „Atspėk mano pomėgį“, vyko š. m. liepos 23-31 dienomis, kurioje dalyvavo net 24 Aukštadvario seniūnijos vaikai. Keturi iš jų – integruoti ne socialiai remtinų šeimų, dirbančių tėvų vaikai, norintys lankyti stovyklą. Vaikai įvairaus amžiaus, nuo 6 iki 16 metų, todėl buvo labai įdomu dirbti su tokia kompanija. Vyresnieji mokėsi nuolankumo, supratingumo, globos, pastabumo ir kitų žmogui svarbių savybių, stengėsi rodyti gerą pavyzdį mažesniems, o mažieji mokėsi iš vyresniųjų, stebėjo jų elgesį ir jį atkartodavo patys.
O tokių, įsimintinų ir nepakartojamų, akimirkų buvo daug, kadangi turėjome įdomios ir įvairios veiklos. Kūrėme savo pomėgių medį, kuris mums padėjo atskleisti kiekvieno vaiko pomėgį ir jį įgyvendinti stovyklos metu, pasidalinti su draugu idėjomis, ką galima nuveikti, kad laisvalaikis būtų prasmingas. Taip pat kūrėme ir savo asmeninius medelius, kuriuose rašėme savo dienos įspūdžius, labiausiai įsimintinas akimirkas, idėjas, bei rinkome pati draugiškiausią, paslaugiausią, idėjų kupiną ir linksmiausią vaiką, ant minėtųjų medelių klijuodami atitinkamą simbolį.
Siekdami palaikyti gerą nuotaiką, skatinti saviraišką, sveiką gyvenseną, judėjimo džiaugsmą, pagal nuorodas ieškojome paslėpto lobio, žaidėme įvairiausius judriuosius, psichologinius ir kt. žaidimus, turėjome sporto dieną, rengėme viktoriną, žaidėme teatrą. Pažaidę teatrą dienos centre, keliavome į tikrą – Raganiukės teatrą, kur stebėjome spektaklį „Batuotas katinas“. Grįžome įspūdžių pilnomis galvelėmis. Taip pat keliavome ir į keletą muziejų: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų bei Lietuvos nacionalinį muziejų. Čia dalyvavome edukacinėse programose. Vaikams be galo patiko muzikos programėlė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, kuria dar ilgą laiką aptarinėjo, dalinosi įspūdžiais, bandė pasigaminti matytus muzikos instrumentus.
Siekėme organizuodami stovyklos veiklą ugdyti vaikų socialinius – gyvenimo įgūdžius. Žaidėme virtuvę: patys vaikai su pedagogių pagalba ir patarimais gaminosi maistą. Labiausiai įsimintinas vaikų „kulinarinis šedevras“ – lietiniai blynai, į kuriuos kiekvienas įdėjo savo kūrybos ir meilės. Vaikai patys serviravo stalą, mokėsi stalo etiketo ir kt.
Taip pat keliavome ir į turistinį žygį, kurio metu didžiausią įspūdį paliko plaukimas baidarėmis. Vaikai be galo dėkingi plaukimo baidarėmis organizatoriui „Baidaristas“, kad suorganizavo nemokamą pramogą – pasiplaukiojimą baidarėmis. Beveik visi vaikai baidarėmis plaukė pirmą kartą, todėl patyrė tiek daug įspūdžių ir pasisėmė geros nuotaikos.
Siekdami pagilinti žinias, didinti mokymosi motyvaciją, keliavome į miestelio biblioteką, kur vaikai galėjo pasidžiaugti knygomis, susirasti informacijos veiklai, pabendrauti su miestelio bibliotekininke, vėliau rengėme viktoriną, dalinomės idėjomis.
Stovykloje garbingą vietą užėmė kūrybinė veikla. Stengėmės kiekvieną veiklą atlikti kūrybiškai su meile. Vaikai norėjo kūrybos dienos – turėjome ir ją. Piešėme ant stiklo, virėme muilą ir kt.
Stovyklą pabaigėme vaikų darbelių paroda. Savo vaikais ir jų darbais su mumis drauge susirinko pasidžiaugti tėveliai. Jiems vaikai įteikė savo darbelius ir pavaišino skanėstais. Vaikų įspūdžiai ir nuotaikos mus, pedagoges, pastūmėjo įdėti daug pastangų ir darbo, kad vasaros stovykla taptų vaikų dienos centro tradicija.
Projektą remia: Trakų rajono savivaldybės administracija.
Dėkojame: „Trakų žemė“ redakcijai, plaukimo baidarėmis organizatoriui „Baidaristas“, S. Petruškevičiaus I. Į., miestelio bibliotekos vedėjai Ramunei Jarmalavičiūtei, Vaikų dienos centro „Navininkai“ kolektyvui.
www.lduk.lt informacija