Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos įgyvendintų projektų sąrašas:
Projekto įgyvendinimo laikas: 2000-2010 („Projektas PILIETIS”), 2008-2009 (,,Ateities pilietis”)
Finansavimo šaltinis: „Center for Civic Education” (JAV), LR Švietimo ir Mokslo Ministerija
Projekto aprašymas ir rezultatai:
Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija veiklą pagal JAV Švietimo ugdymo centro metodiką ,,projektas PILIETIS“ Lietuvoje organizuoja nuo 1997 metų. Nuo 2008 metų šis projektas vadinamas „Ateities pilietis“. Projektas vykdomas regioniniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis įtraukia tris veiklos kryptis: metodikos ,,projektas PILIETIS“ lektorių ir koordinatorių rengimą, visuomeninį ir pilietinį aktyvumo skatinimą bendruomenėse metodikos ,,projektas PILIETIS“ pagrindu, sprendžiant pilietines ir bendruomenines problemas bei viešą problemų sprendimų pristatymą konkrečioje institucijoje bei Seime.
Projekto ,,Ateities pilietis” tikslas – ugdyti brandžią pilietinę visuomenę ir pilietinę savimonę, formuojant atsakingus bei aktyvius piliečius ir siekiant padėti labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams.
Projekto aprašymas ir rezultatai: Sukurta inovatyvi auklėjimo metodika ir išleistas specialus leidinys su meniniais priedais – „Klasės vadovo knyga“, kuria galės naudotis ne tik klasių vadovai, bet ir etikos mokytojai, įvairių šeimos, dienos centrų socialiniai darbuotojai, psichologai.
Inovatyvi auklėjimo metodika – specialus leidinys su meniniais priedais – padės mokinius auklėti inovatyviais, nedeklaratyviais, patraukliais (pasitelkiant meno media) metodais, kurti nuoširdesnius mokinių tarpusavio santykius ir bendravimą su klasės vadovu/vadove, užtikrinti didesnį mokinių saugumą bei pozityvesnį požiūrį į buvimą mokykloje ir mokymąsi. Tai tikėtinai motyvuos aktyvaus piliečio augimo procesą, bus optimizuota pilietiškumo branda ir demokratinių vertybių interiorizacija.
Metodinio leidinio kūrėjai:
- prof., habil.dr. Albertas Piličiauskas
- doc., dr. Lolita Navickienė
- Solėja Karalienė
- Albertas Navickas
- Ieva Jurgelevičiūtė
300 pedagogų iš visų Lietuvos apskričių bus apmokyti taikyti ir diegti mokyklose naujus auklėjimo – pilietinių, demokratinių ir kitų dorinių vertybių interiorizacijos – metodus bei formas. Bus parengti 10 lektorių, kurie užtikrins šios inovatyvios metodikos diegimą mokyklose, o projekto viešinimo veiklos skatins tolesnę projekto idėjų sklaidą ir plėtotę tiek šalies jaunosios kartos ugdymo, tiek socialinių „ligų“ prevencijos ar kitose srityse.
Projekto veiklos: Dolceta projektas – tai tinklalapio, skirto vartotojų švietimui, sukūrimas visoms ES šalims. Tinklalapio sukūrimą parėmė Europos komisija, projekte dalyvauja visos 27 Europos Sąjungos šalys, medžiaga pateikiama 20 kalbų.
Dolceta – tai interaktyvi mokymo priemonė vartotojų teisių apsaugos klausimais. Kursas gali būti naudojamas tiek suaugusiųjų švietimui, tiek dirbant su vyresniųjų klasių (15–18 metų) moksleiviais pilietinio ugdymo pamokų metu. Juo siekiama skatinti mokinius ir mokytojus bendrauti interaktyviai, taip pat naudotis internetiniais mokymo metodais ir priemonėmis. Mokytojai gali ne tik skatinti vartotojų sąmoningumą, bet ir naudoti šį kursą kaip pilietinio, asmeninio, socialinio ugdymo, informacijos ir komunikacijos, technologijų mokymo priemonę.
Projekto tikslai: plėtoti partnerystę tarp Europos organizacijų, dirbančių suaugusių mokymosi srityje ir tokiu būdu dalintis gerąją patirtimi mokymosi visą gyvenimą srityje.Įgyvendinant partnerystę siekiama:
- Plėtoti naują požiūrį į suaugusiųjų motyvaciją mokymosi procese;
- Didinti organizacijų administracines kompetencijas, sudarant sąlygas vystyti visą gyvenimą trunkančio mokymosi veiklų galimybes;
- Skatinti smulkaus verslo plėtrą kiekvienos partnerės šalyje.
Tikslinės projekto grupės yra: organizacijų personalas (administracija, mokytojai); mažas pajamas gaunantys žmonės; moterys ir vyrai, patyrę socialinę atskirtį, gyvenantys kaimo vietovėse; žmonės, priklausantys tautinės bendruomenės mažumoms; specialiųjų poreikių asmenys; žmonės, turintis menkus bendruosius įgūdžiais.
Plačiau apie projektą – nuorodoje.
Nacionalinė visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką programa „Labas EKO“
Finansavimo šaltinis: Sanglaudos skatinimo veiksmų programa
Projekto veiklos:
- 65 edukacinio pobūdžio renginių ir viešų diskusijų skirtinguose šalies savivaldybėse organizavimas.
- Visuomenės informavimo apie ,,Labas eko“ herojų ,,Žiauriai žalią žiurkėną“ ir galimybių plėtoti aplinkai palankų gyvenimo būdą įgyvendinimo kampanijos realizavimas.