Didžiausias šalyje socialinių pedagogų rengėjas – Vilniaus pedagoginio universiteto Socialinės komunikacijos institutas kartu su sostinės savivaldybe, Policijos departamentu ir Lino Kleizos labdaros ir paramos fondu šiemet liepą surengęs vasaros akademiją ,,Ateities pilietis“ ketina tęsti šią veiklą ir kitąmet.
„Šiemet startavusią iniciatyvą įvertino tiek vaikai, tiek jų tėveliai, mielai lankantis mūsų dėstytojų paskaitas,kūrybinius ir kitus užsiėmimus. Kartu su partneriais siekiame užtikrinti, jog mokymasis būtų ne tik naudingas, tačiau ir įdomus, o mūsų jaunieji studentai aktyviau dalyvautų valstybės gyvenime – būtent tai ir pabrėžia programos pavadinimas“, – sakė universiteto Socialinės komunikacijos instituto direktorė Giedrė Kvieskienė.
Vilniaus meras Artūras Zuokas tikino, jog brandžios ir pilietiškos visuomenės ugdymas yra vienas svarbiausių valstybės siekių, todėl šios akademijos organizavimas padeda užtikrinti pilietiškumo ir demokratiškumo plėtrą Vilniuje bei jo sklaidą kituose šalies miestuose.
,,Vaikų užimtumas bei užklasinė veikla yra labai svarbi nusikaltimų prevencijai. Nuolat vykdome prevencines programas, tad visada džiaugiamės galėdami pridėti prie tokios prasmingos iniciatyvos kaip „Ateities pilietis“. Tikimės, jog bendra veikla padės bendradarbiauti ir tokiu būdu užtikrinti pozityviąją socializaciją kiekvienam vaikui“, – teigė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas.
Anot Labdaros ir paramos fondo įkūrėjo, krepšininko Lino Kleizos, vaikams ir jaunimui trūksta galimybių užsiimti įdomia ir turininga veikla, be to, iki šiol nėra garantuota vaiko teisė į laisvalaikį.
,,Kiekvienas vaikas turi teisę į visapusišką socialinį ar kūrybinį gyvenimą, garantuojamą pagal Lietuvoje priimtą Jungtinių Tautų vaiko teisių konvenciją. Noriu, kad kiekvienas vaikas siektų savo svajonių, nes visi gali tapti čempionas tam tikroje srityje. Man pavyko, tikiu, kad pavyks ir daugeliui kitų,“ – teigė krepšininkas.
Šiemet liepą vykstanti vasaros akademija skirta vaikams nuo 4 iki 16 metų bei veikia universiteto principu. Tokiu būdu jaunieji studentai kasdien klausosi universiteto dėstytojų paskaitų, sprendžia savo bendruomenių problemas pagal JAV parengtą aktyvaus pilietinio dalyvavimo praktikos programą ,,Pilietis“, sportuoja, kuria bei lanko įvairias organizacijas, tarp jų – ,,Danske bankas“ ar Seimas, kur įtvirtina studijų metu įgytas žinias.
Kūrybinių dirbtuvių principu organizuota veikla padeda geriau susipažinti su įvairiausiomis komunikacijos formomis – neverbaline komunikacija, komunikacija laiškais, bendravimu kine ar fotografija. Akademiją remia draudimo bendrovė „Compensa“ ir „CIDO“ sulčių gamintojai.
Vasaros akademijos parneriai šiemet pavasarį taip pat organizavo vaikų lavinimo projektą „Tu gali!”, kuris įtraukė 120 vaikų iš globos įstaigų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
www.vpu.lt/socpedagogika ir www.vilnius.lt nuotraukos