SKI stiprina socialinės srities profesionalų gebėjimus

  • paskelbė

Vilniaus pedagoginio universiteto Socialinės komunikacijos instituto šiemet spalio 28 dieną, ketvirtadienį, rengiamame simpoziume ,,Globalizacijos įtaka socialinės ekonomikos plėtrai bei vaikų gerovei“ nagrinėjama tema – socialinės srities profesionalų gebėjimų stiprinimas – inovatyvi programa socialinės srities profesionalų gebėjimams tobulinti.

Ši programa buvo pristatyta atskiroje konfrencijoje, kuri tapo simpoziumo dalis. Joje pasisakė VPU SKI direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Briedis tema „Socialiniai tinklai: Lietuva – Norvegija“, Arve Lund, Norvegijos fondo „Atsigrezk“ valdybos pirmininkas kalbėjo tema „Socialinis kapitalas socialinei gerovei“, profesorius Renaldas Gudauskas skaitė pranešimą „Žinių vadyba socialinės srities profesionalams“. Kitos šioje dalyje nagrinėtos temos – „Mokymasis visą gyvenimą“, „Tinklinis bendradarbiavimas: Norvegijos atvejo studija“, „Mąstyk globaliai, veik lokaliai“.

Visos pristatytos reprezentavo virtualioje mokymosi erdvėje (adresu: http://www.vma.vpu.lt/) parengtą ir patalpintą specialų kursą ,,Socialinės srities profesionalams“. Jame pristatomos keturias pažangios, Norvegijos pavyzdžiu sukurtos mokymosi temos pateikiamos šiuolaikiška forma, tai – socialinė komunikacija, pozityvioji socializacija, socialinė partnerystė ir tinklinis bendradarbiavimas bei žinių vadyba ir edukacinės inovacijos. Numatoma, kad VPU Socialinės komunikacijos institutas šių programų pagrindu taip pat pagerins esamas studijų programas bei sudarys palankesnes prielaidas naujų studijų programų, skirtų socialinės srities profesionalams, rengimą.

„Socialinės srities profesionalų tobulinimasis, gebėjimų stiprinimas labai svarbus mūsų šalyje. Mūsų socialinę sistemą svarbu gerinti – mums dar daug yra ko pasimokyti iš mūsų partnerių Skandinavijos šalyse, šiuo atveju – norvegų. Taip pat svarbu socialinės srities gebėjimus tobulinti nuolat, net ir šiandienės ekonomikos krizės akivaizdoje. Ne paslaptis, kad mūsų šalyje sunkmečiu skiriama dar mažiau dėmesio vaiko gerovės politikai. Tuo tarpu įvairi statistika pagrindžia, jog mūsų vaikai yra vieni nelamingiausių Europoje: daug vaikų gyvena skurdo sąlygomis, pirmaujame vaikų savižudybėmis, nužudymais, tuberkulioze ir kitais susirgimais, daugėja ir žiaurėja vaikų ir jaunimo nusikaltimai“, – teigė Vilniaus pedagoginio universiteto Socialinės komunikacijos instituto direktorė, profesorė Giedrė Kvieskienė.

Didžiausios Lietuvoje nevyriausybines organizacijas, dirbančias vaiko gerovės srityje, vienijančios NVO vaikams konfederacijos direktorės Renatos Surovec teigimu, konfederacija, išanalizavusi Junginių Tautų (JT) Vaiko teisių konvencijos įgyvendinimą Lietuvoje, pažymėjo, kad šalies nacionaliniame biudžete nėra numatyto finansavimo ratifikuotoms JT Vaiko teisių, taip pat ir Neįgaliųjų teisių konvencijoms įgyvendinti.

,,Prašome Vyriausybės atkreipti dėmesį, kad priemonių, kurios yra įgyvendintos 2004 – 2008 metais nepakanka, todėl parengtame komentare aptariame ir pristatome konvencijos įgyvendinimo eigą ir teikiame siūlymus. Kasdien augantys iššūkiai, susiję su efektyviu resursų valdybų bei sėkmingu bendradarbiavimu, tampa vis aktualesni ne tik politikams, bet ir vaiko advokatais vadinamiems socialiniams pedagogams ar darbuotojams bei kitiems socialinės srities profesionalams“, – sakė NVO vaikams konfederacijos direktorė.

Pasak jos, todėl labai svarbus žingsnis tenka VPU Socialinės komunikacijos institutui, kuris bendradarbiaudamas su vaikų laikinosios globos namais „Atsigręžk į vaikus“ bei Norvegijos fondu ,,Atsigrezk“, parengė 4 inovatyvias mokymosi programas esamiems ir būsimiems socialinės srities profesionalams. Šos programos finansuotos Norvegijos finansinio mechanizmo subsidijų schemos „Patirties perdavimo ir bendradarbiavimo ryšių tarp vietinio, regioninio ir euroregioninio lygio partnerių Lietuvoje ir Norvegijoje stiprinimas“ paramos lėšomis.

www.democ.lt informacija