Viešosios politikos bei bendruomeniškumo skatinimo idėjų propaguotoja – Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija kartu su partneriais, šiemet kovo 22 dieną, ketvirtadienį, organizuoja kasmetinę jaunimo konferenciją „Ateities pilietis“, kuri subus apie 300 dalyvių.
Renginio partneriai – Lietuvos edukologijos universiteto Socialinės komunikacijos institutas, Lietuvos socialinių pedagogų asociacija bei renginio globėjas – Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Jonas Liesys – tikisi, kad jaunimas šiemet, kaip ir kasmet, ne tik pristatys aktualiausias jų bendruomenėse problemas, bet ir pasiūlys efektyvių sprendimo būdų.
Lietuvos edukologijos universiteto Socialinės komunikacijos instituto studentai pernai simuliaciniu būdų įgyvendinę bendruomeninių problemų identifikavimo ir jų sprendimo būdų projektus pagal JAV sukurtą metodiką ,,Pilietis“, vėliau pusmetį dirbo su skirtingų mokyklų mokiniais ir kartu ieškojo efektyviausių problemų sprendimų būdų konkrečiuose bendruomenėse. Galutinis metodikos etapas – įtraukia viešąją politiką, todėl parengtas projektas pristatomas konkrečioje mokykloje, o sėkmingiausi jų – Seime organizuojamoje kasmetinėje konferencijoje.
Metodika „Pilietis“ Lietuvoje vykdoma jau nuo 1997 metų, kurios metu ugdymo institucijų mokiniai ir pedagogai turi galimybes aktyviai dalyvauti reikšmingose veiklose ir plėtoti pilietiškumo, demokratiškumo ir tautiškumo nuostatas bei diskutuoti pilietiškos veiklos galimybes šalies bendruomenėse. Metodika „Pilietis“ aprobuota Švietimo ir mokslo ministerijos ir šiuo metu taikoma daugiau nei 70 pasaulio šalių.
www.lduk.lt informacija