Švietimo ir mokslo ministerijoje, šiemet gruodžio 4 d., penktadienį, minint Socialinės pedagogikos Lietuvoje 25-metį, apdovanoti 73 geriausieji šalies socialiniai pedagogai ir socialinės pedagogikos mokslininkai.
Švietimo ir mokslo ministerijos vyriausias specialistas Algimantas Šimaitis teigė, kad tai – pirmoji, bet tikrai ne paskutinė šventė, kuria išreikšta padėka ir pripažinimas socialiniams pedagogams, kurių dėka daugelis nelaimingų vaikų atgauna motyvaciją, tikėjimą savo jėgomis, sėkmingai susidoroja su iškylančiomis problemomis, tvirtino.
„Į šventę susirinko daugiau nei šimtas socialinių pedagogų, mokslininkų, mokyklų vadovų, savivaldybių atstovų, svečių, iš kurių maždaug trečdalis buvo Lietuvos edukologijos universiteto absolventų“, – teigė socialinių pedagogų asociacijos direktorė Auksė Petruškevičiūtė.
Vardines nominacijas socialiniams pedagogams įsteigė socialinės pedagogikos mokslo pradininkės: prof. dr. Giedrė Kvieskienė ir prof. dr. Irena Leliūgienė, NVO konfederacija vaikams, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Lietuvos socialinių pedagogų asociacija ir leidykla „Debesų ganyklos“. Socialiniai pedagogai apdovanoti švietimo ir mokslo ministro prof. Dainiaus Pavalkio, Lietuvos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkės Audronės Pitrėnienės, Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės padėkos raštais ir atminimo dovanomis.
Baltupių progimnazijos direktorius Viktoras Blinovas savo mokyklos bendruomenės nominaciją „Baltupiečiai“ skyrė Lietuvos edukologijos universiteto Socialinės edukacijos fakulteto profesorei dr. Giedrei Kvieskienei.
,,Tikimės, kad šis renginys taps tradiciniu, kuri įtvirtins tradiciją dėkoti konkretiems asmenims už puikias inovacijas ir pasitikėjimu bei partneryste grįstą vaiko gerovės advokaciją ir mediaciją, kuri kuria šeimai ir vaikui palankią aplinką ne tik ugdymo, bet ir kitų sektorių institucijose ir organizacijose“, – sakė A. Petruškevičiūtė.
2014 m. sukanka 25-eri metai, kai įsteigti socialinių pedagogų etatai Kauno Palemono ir Kėdainių Akademijos mokyklose. Mokslinius eksperimentus vykdė dr. I. Leliūgienė ir dr. R. Lengvinas, kuriems vadovavo prof. dr. B. Bitinas. Jo iniciatyva 1991 m. pradėtos ir akademinės studijos Lietuvos edukologijos, vėliau ir kituose Lietuvos universitetuose, taip pat Utenos kolegijoje ir kitose Lietuvos aukštosiose mokyklose.
Šiuo metu Lietuvoje dirba daugiau nei 1200 socialinių pedagogų, dažnai vadinamu „vaikų advokatu“, kurie teikia socialinę pedagoginę pagalbą vaikams, jų tėvams, gina jų teises ir primena pareigas, padeda jaunam žmogui rasti savo vietą bendruomenėje ir visuomenėje. Socialinio pedagogo dėmesio centre – pedagogiškai apleisti, mokyklos nelankantys, patyrę socialinę atskirtį, patyčias, turintys žalingų įpročių ar turintys specialiųjų ugdymosi poreikių vaikai.
Informacija parengta pagal ŠMM ir LSPA pranešimus